Online Satın Al

EKO GAP TURU

En yakın tarih 23.10.2019, Kişibaşı 949.00 TL

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


GÜNEYDOĞU ANADOLU GAP TURU 4 GÜN

 

17 NİSAN ÇARŞAMBA AKŞAM HAREKET – 21 NİSAN PAZAR AKŞAM DÖNÜŞ

 

HALFETİ TEKNE TURU FİYATA DAHİL!

SIRA GECESİNE KATILIM İMKANI

 

1. Gün: Ankara\'dan Hareket

21:00 Kızılay Atatürk Bulvarı No:81, 
21:05 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı, 
21:10 Ufuk Hastahanesi Önü (Eski Trafik Hast.) 
21:15 100. Yıl Köprüsü Altı, 
21:20 Konya Yolu Çırağan Lokantası Önü, 
21:25 Oran Keklikpınarı Kavşağından sizleri alarak yolculuğumuza başlıyoruz.


2. Gün: Adıyaman -Nemrut gün batımı - Doğu ve Batı terasları

Adıyaman’a ulaştığımızda otelimizde kahvaltımızı alıp öğle saatine kadar otelimizde dinlenme ve serbest zaman veriyoruz.Öğle yemeğimiz sonrası mnbüslermze bnerek Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Yol üzernde Karakuş Tümülüsü ve Cendere Köprüsü gezeceğmz başlıca eserler olacak. Bol neşel ve yöre türküleryle geçen yolculuğumuz sonrasında gün batımını seyretmek çn Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Dağın en öneml unsuru se Kommagene Kralı Antochos'a ve tanrılara at Tümülüs ve Dğer Kutsal alanlardır. Zrve’de İlk olarak Doğu Terası’nda bulunan I. Antochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellern görüyoruz. Burada rehbermzn anlatımlarını dnlerken Nemrut’un büyüsü szler de dernden etkleyecektr. Doğu Terası Bağış Sunağını gördükten sonra Batı Terası’na geçerek önce Batı Terası Bağış Sunağı’nı ve Arslan Horoskopu’nu görüyoruz. Rehbermzn anlatımları bttkten sonra sesszce, güneşn yukarıdan aşağıya doğru muhteşem batışını seyredyoruz. Güneşn batışı sonrası otelmze ulaşıyoruz. Sabah Kahvaltısı: Yol Üstü Mola Tessnde Ekstra Olarak Alınacaktır. Öğle Yemeğ: Adıyaman’da Ekstra Olarak Alınacaktır. Akşam Yemeğ: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretne Dâhldr. Konaklama: Adıyaman Kahta Nemrut Otel

Sabah Kahvaltısı: Yol Üstü Mola Tesisinde Ekstra Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği: Adıyaman’da Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Adıyaman Kahta Nemrut Otel


3. Gün: Diyarbakır – Ulu Camii – Hasankeyf – Midyat

Sabah otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında, Güneydoğu’nun en eski kenti olarak bilinen Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Diyarbakır’da ilk olarak, Edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden olan ve 35 yaş şiiri ile tanınan, Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren evi geziyoruz. Bu ev aynı zamanda Diyarbakır sivil mimarisinin de en güzel örneklerinden biridir. Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan, Anadolu’da kurulan ve Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camii’ni geziyoruz. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcu’nu görüyoruz. Buradan Dicle Nehrine doğru baktığımızda Dicle Nehrinin üstüne kurulu 10 Gözlü Köprüyü, Hevsel Bahçelerini görüp, fotoğraflıyoruz. Mardin Kapı ve Yeni Kapı’yı panoramik olarak gördükten sonra Batman üzerinden Hasankeyf’e doğru hareket ediyoruz. Türkiye’de ilk petrol kuyusunun bulunduğu ilimiz Batman’ı panoramik olarak gördükten sonra, Ilısu Barajı ile sular altında kalmaya başlayan Hasankeyf’e varıyoruz. Hasankeyf gezimizde El Rızık Camisi, İmam Abdullah Türbesi, Zeynel Bey Türbesi, Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Sultan Süleyman Camisi, Tarihi Hasankeyf Kalesi, Eski Darphane ve Mağara Evleri göreceğimiz başlıca yerler olacak. (Hasankeyf’te yaşayan vatandaşlarımızın, başka bölgelere nakil işlemi devam ettiğinden, bazı gezi noktaları aşamalı olarak ziyarete kapatılmaktadır. Misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.) Hasankeyf gezimizi tamamladıktan sonra, bizlere görsel bir şölen sunan Midyat’a hareket ediyoruz. Midyat gezimize Sıla ve Adını Kalbime Yazdım Dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evini gezerek başlıyoruz. Tarihi Midyat Evlerinin arasından yürüyerek güzel vakitler geçiriyoruz. Midyat’ın dünyaca ünlü el işleme sanatı olan Gümüş ve Telkâri ürünlerinden satın alınabileceğiniz çarşıda serbest zaman verdikten sonra aracımızla buluşarak otelimize hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup Tur Ücretine Dâhildir. 
Öğle Yemeği: Batman Ali Usta Restorantta Ekstra Olarak Alınacaktır. 
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup Tur Ücretine Dâhildir. 
Konaklama: Mardin Kızıltepe Dunaysır Otel 


4. Gün: Mardin – Deyrul Zaferan Manastırı – Eski Ptt Binası – Kasımiye Medresesi – Şanlıurfa – Balıklıgöl – Ayn Zeliha Gölü – Rızvaniye Camii – Panoramik Urfa Kalesi

Sabah otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Mardin’i gezmeye başlıyoruz Mardin’de ilk durağımız bütün dünyadaki Süryani Halkının merkezi konumunda bulunan Dayrul Zafaran Manastırı olacak. Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryanilerin Patriklik Merkezi Görevini Üstlenen Manastır hakkında edineceğimiz bilgiler bizi buraya hayran bırakacaktır. Ardından 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımiye Medresesi’ni geziyoruz. Alacağımız önemli tarihi bilgilerden sonra tarihi Mardin sokaklarından yaya olarak yolumuza devam edip Mardin Müzesini ziyaret ediyoruz. Mardin çarşılarından yolumuza devam edip Mardin’in en önemli tarihi yapılarından içerisinde Hz. Muhammedin sakalı şerifinin bulunduğu Ulu Camiyi geziyoruz. Sonrasında birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını geziyoruz. Hemen karşımızda bulunan Şehidiye Cami’ni de ziyaret ettikten sonra üç yol mevkiinden kendimizi aşağı bırakıp Mardin’in sembollerinden olan Abbaralardan geçerek bizi bekleyen aracımızla buluşup, tarihi İpek Yolu olan, Kızıltepe - Viranşehir üzerinden Peygamberler Şehri olan, hepimizin hafızalarında Çiğ Köfte, Balıklı Göl, Harran denildiğinde aklımıza gelen şehir Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. İlk olarak öğle yemeği molamızı veriyoruz. Yemek sonrasında Şanlıurfa merkezde gezimize başlıyoruz. Halil Rahman Gölü, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Hz İbrahim Makamından ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Panoramik Urfa Kalesi, Tarihi Çarşılardan olan Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar Çarşısını geziyoruz. Ardından Eşkıya filminden anımsayabileceğiniz Gümrük Han’da çay molası veriyoruz. Günün sonunda aracımızla buluşarak otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Arzu eden konuklarımız ile akşam yemeği sonrasında Urfa Kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesi. (Ekstra Kişi Başı 60 TL)

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup Tur Ücretine Dâhildir. 
Öğle Yemeği: Mardin Ebrar Restorantta Ekstra Olarak Alınacaktır. 
Akşam Yemeği: Sıra Gecesinde Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Şanlıurfa Gül Palas Otel 


5. Gün: Harran, Kubbeli Evler, Harran Höyüğü, İlk Medrese, Ulu Camii, Kahramanmaraş, Dondurma

Otelimizde açık büfe sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak, kubbeli evleriyle meşhur Harran’a ulaşıyoruz. Burada ilk olarak Harran’ın ortasında 22 metre yükseklikte bulunan Harran Höyüğü’nü göreceğiz. Ardından İslamiyet döneminin Türkiye’deki en eski camisi olan Harran Ulu Camii ve onun avlusunda yer alan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale ve Tarihi Surlar diğer gezi noktalarımız olacak. Harran kültürünü daha derinden tanıyabilmek adına Konik Kubbeli Evlerinden birine konuk oluyoruz. Güzel saatlerin ardından, Harran’dan ayrılarak, 1973 yılında Kahraman ünvanını alan Kahramanmaraş’a gidiyoruz. Kahramanmaraş’ı yukarıdan fotoğraflayabilmeniz için Maraş Kalesi’nde fotoğraf molası vereceğiz. Mola sonrası Dünyaca ünlü Maraş dondurmalarını tadabileceğimiz Yaşar Pastanesi’ne gidiyoruz. Kahramanmaraş çarşılarında vereceğimiz serbest zaman sonrasında dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam geç saatlerde sizleri aldığımız noktalara bırakıyor ve bir başka Ves Turizm organizasyonunda yeniden görüşmek üzere, sizlerden ayrılıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Tur Ücretine Dahil Olarak Otelimizde ve Açık Büfe Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği: Kahramanmaraş’ta Ekstra Olarak Alınacaktır. 
Akşam Yemeği: Güzergah Üzerindeki Uygun Bir Tesiste Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: BU AKŞAM OTEL KONAKLAMASI YOKTUR. TUR BİTMEKTEDİR.


Ücrete Dahil Hizmetler
Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon, 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama            
Lüks Araçlar İle Ulaşım
Ves Turizm Güvencesi         
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
Ves Turizm Otobüs İçi İkramları
Açık Büfe 3 Sabah Kahvaltısı
Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği 
Halfeti Tekne Turu
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm Öğlen Yemekleri
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Tüm Özel Harcamalar
Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
Müze Giriş Ücretleri

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
23.10.2019949.00 TL1179.00 TL 809.00 TL0 - 6 Yaş 429.00 TL
7 - 12 Yaş 719.00 TL
Taksitler »
30.10.2019949.00 TL1179.00 TL 809.00 TL0 - 6 Yaş 429.00 TL
7 - 12 Yaş 719.00 TL
Taksitler »
Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.